Halloween je na spadnutí, tak co si takhle užít nějaký opravdu povedený horor? 🎃👻

Hororové žánry nás občas mohou překvapit. Už se nám možná nestane, že bychom se báli příběhů starých klasik, jako je Frankenstein 🧟 nebo Dracula 🦇. Dneska se raději ponoříme do světa Stephena Kinga, který nám dokáže zamotat hlavu lépe než kterýkoliv duch 👑. Hororové filmy a seriály bývají často vnímány jako spíše béčkové záležitosti, ale jsou tu i výjimky, jako Vetřelec 🛸.

Poslední dobou se však na scéně hororů objevuje něco nového a jedinečného. Už nejde jen o levné lekačky a duchařiny 👻, ale o příběhy, které se zaměřují na velmi lidská témata. Tyto horory staví na postavách, pomalém budování napětí, psychologii a skvělých hrůzostrašných scénách 🤯. Kombinují moderní témata s tradičními prvky a vyprávějí příběhy, které jsou hlubké a propletené 🌀.

Za tímto novým stylem hororu stojí talentovaný spisovatel, režisér a editor Mike Flanagan, který spolupracuje s producentem Trevorem Macy. Jejich série, jako Pád rodu Usherů, Půlnoční klub, Půlnoční mše, Záhadné místo Bly a Dům na kopci, najdete na Netflixu. Pokud máte rádi horory, které vás donutí přemýšlet, a nepotřebujete kbelíky krve, tyto série jsou pro vás.

Největší hodnota těchto příběhů spočívá v tom, jak jsou do sebe propojené a udržují napětí od začátku do konce 🧐. Mike Flanagan je mistrem vyprávění a při sledování jeho díla prožijete příjemné běhání mrazu po zádech. Budete obdivovat, jak skvěle dokázal vše propojit 🔗.

Při sledování se nejen kochám, ale přemýšlím též o tom, jak se mu podařilo vymyslet tak propletené, dokonalé příběhy. Trochu jsem popátral a hádejte co! 🤔

Na příbězích spolupracuje ve dvojici se svým producentem. Navzájem příběh probírají, vymýšlejí zápletky, probírají logiku, navzájem zkoušejí co funguje a co ne. 

Pro tohle existuje i jiné slovo, které možná zní trochu mimo tenhle kontext, ale je to přesně to správné slovo 🤝.

Prostě a jednoduše se spisovatelsky koučují.

A vy teď můžete taky 😊.
https://josefsorm.cz/sluzby/#variantyprogramu

Publikoval Josef Šorm

Pomáhám vám najít cestu k rovnováze, naplnění vizí a realizování vaší knihy.

%d bloggers like this: