O mně

Můj život a zkušenosti

Vystudoval jsem pedagogiku na Karlově Univerzitě, studium zakončené bakalářským titulem. Mám za sebou dvanáct let práce v nakladatelství, z toho čtyři roky jako editor, osm jako zástupce ředitele. Řídil jsem tým, přednášel na akcích a vedl rozvoj společnosti. 

Během kariéry jsem začal studovat koučink, neurolingvistiku a mindfulness, dále Quantum Human Design™ a Enneagram. Metody jsem začal úspěšně aplikovat ve svém životě a staly se pro mě další etapou pro můj další profesní a osobní rozvoj.

V roce 2022 jsem spustil svoji profesní dráhu kouče,
koučink pro osobní rozvoj a spisovatelský koučink pro realizaci kreativního projektu.
Aktuálně ve své praxi používám osobní koučink, spisovatelský koučink, deep coaching, strategie dle osobního profilu a spirituální cestu
Terapeutický Channeling Gabriel.

Ve svém volném čase jsem kreativní. Úspěšně jsem vydal tři publikace, učím se kreslit a nadále se vzdělávám v seberozvojových disciplínách. Píši další knihy, detektivní román, sci-fi román a fantasy. Jsem ženatý a mám dceru, která mě ze všech učitelů a profesorů naučila nejvíce. 

Kromě koučinku a channelingu dělám špičkové palačinky. Mojí specialitou jsou varianty skořice s cukrem a čokoláda s arašídovým máslem.

Jmenuji se Josef Šorm a těším se, že společně splníme vaše spisovatelské sny.


Certifikát splnění Unleash The Power Within, UPW

Coach Forum, Quantum Human Design, Karen Curry Parker

Introduction to Quantum Human Design, Karen Curry Parker

Certifikát splnění kurzu Vědomý kouč, Vědomý koučink

Certifikát splnění kurzu Life coaching certificate course, The academy of modern applied psychology

Moje mise a vize

Mojí misí je všechny spisovatele a tvůrce provázet do akce, do naplnění jejich tvůrčích snů.

Mojí vizí je svět, ve kterém všichni zahodíme naše strachy a masky, žijeme a tvoříme naplno to, co si skutečně přejeme. 

Mým snem je svobodný svět v lásce, laskavosti a autenticitě.

Cesta nikdy nekončí

Vždycky jsem si říkal magické slovo AŽ. Až nebudu sám, budu šťastný. Až budu mít rodinu, budu šťastný. Až vydělám tolik a tolik, budu šťastný. Až budu bydlet tady a tady, budu šťastný. 

Všechno jsem dostal, ale šťastný jsem byl vždy jen chvíli. Jakoby štěstí vždy uniklo těsně přede mnou. Nakonec jsem zjistil, že jsem vlastně nespokojený, vzteklý a protivný, přestože mám vše, po čem jsem toužil.

V jednu chvíli jsem byl tak frustrovaný, že jsem přestal psát. Chtěl jsem psát, ale nedokázal jsem najít tu jiskru uvnitř sebe. Bylo to jako by byla pod tlustou dekou, udušená, v pasti, v kleci. Netrvalo to několik dní. Ani týdnů. Ani měsíců. Trvalo to několik let.

Naštěstí se mi (díky mé ženě) otevřel nový svět. Svět, který není není o tom, co vlastním, jaké nálepky si na sebe dám, co všechno v životě dokážu, nebo kdo mě má rád. Svět, ve kterém se nehoním za štěstím, ale kráčím po cestě opravdového naplnění.

Abych se na tuto cestu mohl vydat, musel jsem si nejdřív u sebe udělat pořádek. 

Potřeboval jsem začít u sebe, než se otevřu nové cestě. Teprve pak se dostavilo skutečné naplnění.
Koučink mě nadchl jako velmi efektivní metoda,
jak začít žít tu nejlepší verzi sebe sama.

Miluji koučink, protože v něm nacházím opravdový smysl a štěstí – společně jít do akce, pracovat se strachy, obavami, kritikou, prokrastinací. Vaše knihy, scénáře a kurzy společně přivádět k dokonalosti, posilovat vás v těžkých situací a vašich blocích, přívádět vás k vaší nádheře a skutečnému já, to je má vášeň. 

Všechny tyto obavy, frustrace, problémy a bolesti jsem zažíval a zažívám také. Naštěstí z každého takového balvanu lze postavit schod, na který se můžeme postavit a být opět o něco výš ke hvězdám.

Práce na sobě teprve začala. A už nikdy neskončí.

Vaše cesta

Pokud chcete najít zkratku k naplnění své vize, realizovat svůj literární záměr, jsem tu pro vás. Při setkávání používám osobní, hluboký nebo spisovatelský koučink, nebo i spirituální cestu.

V životě můžeme hledat uspokojení, nebo skutečnou radost. Zatímco uspokojení je pouze chvilkové, skutečná radost přichází s naplněním našeho potenciálu. Pojďme společně najít a tvořit ten váš.

Má etika kouče

  • Přijímám vás v absolutním respektu a pochopení, bez hodnocení
  • Každé sezení má být pro vás užitečné, efektivní a vedoucí ke konkrétní akci.
  • Budu se maximálně snažit být autentický, podporující a zároveň náročný.
  • Každý jste jedinečný a každý z vás proto potřebuje jedinečný přístup.
  • Vždy vám poskytnu bezpečný a empatický prostor.
  • Vše, co na našem setkání zazní, je důvěrné.
  • Pro každého z vás jsem partnerem na vaší cestě a budu vás podporovat ve všem, co povede k lásce, přijetí a vaší proměně.
  • Mé nejvyšší hodnoty jsou láska, svoboda, autenticita a přijetí – z těchto hodnot budu vycházet na každém z našich setkání.