Úryvek z připravované detektivky Temný odkaz

📚 Temný odkaz: Major, náměstek a temné intriky! Knižní ukázka plná napětí a záhad. 😱🕵️‍♂️

🔍 “Samozřejmě, že se musel posadit na barovou židli. Byl to jeden z triků, jak mu ukázat, kdo má navrch…” 💺💼

📖 Ponořte se do světa moci, politiky a temných intrik v knize “Temný odkaz”. Proč chce Raiman ukončit vyšetřování a proč na něj tlačí ministerský náměstek? 🤔 Kdo měl zájem na smrti Kalouse a proč nemá být pravda odhalena? 🕵️‍♂️🔎

Nechte se vtáhnout do příběhu plného tajemství a nebezpečí. 🌟📚 

Samozřejmě, že se musel posadit na barovou židli. Byl to jeden z triků, jak mu ukázat, kdo má navrch. Tahle nová generace jemně oholených, navoněných a vyšponovaných arogantních frajerů ho rozčilovala. Každý z nich měl papínka podnikatele, jehož peníze je protáhly přes práva nebo ekonomku. Dostali titul a kontakty prakticky už v porodnici. Nemuseli se nikdy snažit, jejich největší starostí bylo, kdo má dražší hodinky a který bordel má ty nejlepší holky a nejlepší koks. Nikdy si nemuseli špinit své pečlivě vymanikúrované ruce. Nikdy nezažili tvrdý boj o své místo, nikdy nemuseli mít strach, že je někdo ohrozí. Byla to banda budižkničemů, kteří očekávali, že na vše mají právo a že vše jim patří. 

Život před Sameťákem nebyl snadný, ale alespoň měl jasná pravidla. Dělaly se mejdany, chlastalo se, šňupal se perník, ale každý měl své místo a všichni museli hrát podle jedněch pravidel. I synátor generálního tajemníka si nemohl myslet, že nepotřebuje kámoše. Dneska byla ale doba jiná. Místo strany teď vládnou prachy. Když máš dost love, nepotřebuješ ani ty kámoše. Kdyby tak mohl tohodle spratka vzít na faru a ukázat mu, jak se dělal byznys před třiceti lety. 

“Z čeho máš tak dobrou náladu?” Muž s nagelovanými černými vlasy, hedvábnou košilí, sakem a hodinkami značky Breitling si ho znudeně přejel očima. Popíjel skotskou na ledu a nevypadal, že by to byla jeho první.

“Přemýšlím o nadcházející kampani starého.” odvětil s předstíraným úsměvem Raiman a nemotorně se vytáhl na židli. Barman mu přinesl pivo s oříšky. Měl hlad a chtěl zůstat bystrý. Na whisky a slivovici bude ještě času dost. Nyní potřebuje čistou hlavu.

“Volby tě nemusí zajímat. Alespoň zatím. Ty můžou trápit nás.” 

“Možná že jo, možná že ne. Kolik konin ještě musíte udělat, aby vás konečně vyšoupli?”

Náměstek ministra si bezostyšně zapálil cigaretu a popel odklepal do prázdné skleničky. Několik hostů se na něj pohoršeně otočilo, ale žádný z číšníků se na něj ani nepodíval. Znali ho.

“Sleduješ preference?”

“Samozřejmě.”

“Tak věz, že je schválně držíme dole. Ty reálné jsou o dva body výše, ale budeme se raději tvářit, že vedeme jen trochu. Takže můžeš být v klidu a hlavně si všechno hlídat u sebe. Proto tu dneska taky jsi. Tenhle bordel kolem toho Kalouse tu otravuje už dlouho. Starej a lidi kolme něj nechtějí, aby se do toho šťouralo a už vůbec ne před volbama.”

“V tom případě tě mohu uklidnit, že vše je zavřený a teď to už půjde jen k odkladu.”

“Odkladu? A co investigativní novináři? Jestli se toho chytne nějaký usmrkaný blbeček, který má vlhký sny o Pulitzerovi, tak to jde za tebou.”

Major zavrtěl hlavou a klidně se napil. 

“Jsi strašný plašan. Ty i ta vaše parta kolem starýho. Myslíte si, že všechno jde hned, snadno a zadarmo.” Muž si odfrkl. “Víš dobře, že takové cápky, jako jsi ty, může najít na každém rohu? Stačí, když se jenom ukákne a deset kluků se mu nabídne, že mu zadek vylížou. Myslíš si, že jsi machr, ale nejsi. Lidi jako já potřebujete a ty obzvlášť. Nemysli si, já si vždycky proklepnu, s kým dělám kšefty.” Náměstkovy oči se viditelně rozšířily. Mlčky se zvedl k odchodu a ještě varovně na majora zamával ukazováčkem.

“Na tvém místě bych se ujistil, že se do toho nikdo nebude cpát. Protože jestli jo, starýmu bude jedno, kolikrát jste spolu hráli golf, od válu půjdeš tak či tak.”

Major Raiman se ušklíbl a otočil se k němu zády.

“Vodku.” zavrčel na barmana. Noc byla ještě mladá.

Publikoval Josef Šorm

Pomáhám vám najít cestu k rovnováze, naplnění vizí a realizování vaší knihy.

%d bloggers like this: